Pierwszy na świecie stadion z wykorzystaniem stali „XCarb® recykling i zasoby odnawialne”

Budowa stadionu piłkarskiego zawsze jest czymś wyjątkowym, ale nowy stadion na 15 000 miejsc SC Cambuur w Leeuwarden, w Holandii, jest pierwszym stadionem na świecie, w którym zastosowano stal „XCarb® recykling i zasoby odnawialne”.

Oszczędności CO2

W wyniku rozmów pomiędzy zespołem Steligence® firmy ArcelorMittal, a Van Wijnenem oraz dyskusji pomiędzy firmą ArcelorMittal Staalhandel, a jej klientem Voortmanem, wybór stali „XCarb® recykling i zasoby odnawialne” szybko stał się oczywisty. W istocie, 80% wszystkich kształtowników, które zostaną zmontowane na stadionie, wykonano ze zrównoważonej stali firmy ArcelorMittal, wykorzystującej w 100% odnawialną energię elektryczną i w 100% złom. Wybór stali „XCarb® recykling i zasoby odnawialne”, w porównaniu z zastosowaniem typowej stali, oznacza oszczędność ponad 285 ton CO2-eq. Jest to mniej więcej równe emisji ponad 160 samochodów z silnikiem diesla przejeżdżających 10 000 kilometrów w skali roku.

Voortman Steel Construction i Van Wijnen: wspólny proces projektowania

Voortman Steel Construction otrzymał od Van Wijnen zlecenie na dostawę i montaż ponad 1746 ton stali na stadionie, w tym 30-metrowych wiązarów dachowych, belek stropowych i czterech słupów oświetleniowych.

Voortman Steel Construction projektuje, produkuje i dostarcza wysokiej jakości projekty ze stali, od projektu po montaż.

Van Wijnen to holenderska grupa budowlana działająca w zakresie realizacji projektów, budownictwa mieszkaniowego, renowacji i przekształceń, zagospodarowania terenu a także zarządzania nieruchomościami.

Historia, która powtórzy się w przyszłości

Voortman i ArcelorMittal Staalhandel od lat grają w jednej drużynie. Ten nowy stadion zmienia jednak zasady gry, wprowadzając na boisko jako kluczowego gracza ofertę „XCarb® recykling i zasoby odnawialne”. I to właśnie stanowi różnicę w wygraniu meczu o zrównoważony rozwój!

Więcej informacji na temat tej inwestycji na stronie Constructalia.

Tekst:
ArcelorMittal Europe Communications
Constructalia
Zdjęcia:
ArcelorMittal

Buduj ze stali

realizacja estinet.pl

Zapisz się na nasz newsletter