Nowa siedziba Oui Care zdobywa nagrodę Grand Prix SIMI 2021

W dniu 8 grudnia 2021 roku ogłoszono zwycięzców konkursu Grand Prix SIMI 2021, sponsorowanego przez Groupama Immobilier. Jedną z nagród, dla obiektów powstałych pomiędzy wrześniem 2020 a wrześniem 2021, otrzymała nowa siedziba firmy Oui Care. Siedziba ta, zlokalizowana w Le Mans we Francji, zdobyła nagrodę w kategorii Nowy Budynek Biurowy o powierzchni 10 000 m2 lub większej.

Początkowo autorzy projektu zaproponowali dla budynku nazwę “Just Care” („Po prostu opieka”). Kierownik projektu wyobrażał go sobie jako “siedzibę, która najlepiej potrafi zadbać o swoich pracowników”.

Opieka: słowo klucz

W języku angielskim, słowo “care” oznacza “opieka, zwracać uwagę, troszczyć się”. Użycie słowa “care” doskonale podsumowuje działalność firmy, którą jest świadczenie usług w zakresie opieki. Oui Care zrodziło się z przekonania, że zadowolony, szczęśliwy i spełniony w swojej pracy pracownik to 99,9% gwarancji zadowolonego klienta. „Jako firma, naszym obowiązkiem jest dbanie o naszych pracowników i zapewnienie im jak najlepszych warunków do realizacji ich misji: zadowolenia naszych klientów”, mówi Guillaume Richard, prezes i założyciel Oui Care.

Nowa siedziba Oui Care oferuje swoim pracownikom 600 biur na powierzchni 7500 m2, pięć tarasów o łącznej powierzchni 1078 m2, boisko sportowe, salę fitness i siłownię, a także 184 miejsca parkingowe i żłobek na parterze budynku. Obiekt jest łatwo dostępny ze względu na jego położenie w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej TGV Le Mans. Pracowników zachęca również do dojazdu rowerem do pracy, dzięki licznym ścieżkom rowerowym. Dodatkowo, siedziba Oui Care została zaprojektowana z uwzględnieniem wzorcowego podejścia do jakości środowiska naturalnego*.

Zdobycie nagrody Grand Prix SIMI jest wielkim powodem do dumy dla zespołów, które przyczyniły się do realizacji tego projektu: Oui Care jako właściciela projektu oraz AIA Life Designers jako biura architektonicznego i projektowego. Fasada tego projektu została wykonana z paneli stalowych wyprodukowanych przez partnera firmy ArcelorMittal – Ateliers 3S. Do ich produkcji wykorzystano stal Granite® Silky Shine, w kolorze Sienna, firmy ArcelorMittal Europe – Flat Products.

Granite® Silky Shine to stal powlekana organicznie, która zapewnia doskonałą stabilność koloru, dzięki doskonałym parametrom w zakresie trwałości, odporności na korozję i promieniowanie UV.

Więcej informacji na ten temat na stronie Constructalia pod tym adresem.

Tekst:
Constructalia
Zdjęcia:
OUI CARE

Buduj ze stali

realizacja estinet.pl

Zapisz się na nasz newsletter