Koleje luksemburskie (CFL) kupują stal “XCarb® recykling i zasoby odnawialne” by wesprzeć dekarbonizację infrastruktury

Pod koniec 2021 roku zakład ArcelorMittal Europe – Long Products w Rodange wywalcował swoje pierwsze produkty „XCarb® recykling i zasoby odnawialne”, czyli wyroby produkowane w elektrycznym piecu łukowym, ze stali pochodzącej z recyklingu i przy wykorzystaniu w 100% odnawialnej energii elektrycznej. Belki UPN 300 wyprodukowane w Rodange zostały właśnie dostarczone do centrum prefabrykacji Gilbert w Ehlerange. Po przycięciu ich na odpowiednią długość i ocynkowaniu zostaną one dostarczone do odbiorcy końcowego – kolei luksemburskich (CFL) – do wykorzystania na stacji kolejowej w Rodange, położonej niedaleko zakładu, w którym został.

Profile o niskiej emisji CO2 = infrastruktura kolejowa o niskiej emisji dwutlenku węgla

Profile UPN z Rodange są częścią większego zamówienia. Na początku 2022 roku w zakładach ArcelorMittal Belval i Differdange, aby w pełni zrealizować zamówienie, wyprodukowano również belki HEB i HEM o różnych wymiarach.

Stal ta, produkowana przy bardzo niskiej emisji CO2, zostanie wykorzystana do wsparcia kolei luksemburskich w ramach dążenia do dekarbonizacji infrastruktury.

Zrównoważona mobilność w Luksemburgu jest coraz bardziej popularna, a rozwiązania dekarbonizacyjne znajdują się w centrum uwagi. Od 2007 roku wszystkie pociągi pasażerskie CFL są napędzane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych i nie emitują CO2. Dekarbonizacja infrastruktury to kolejny krok w odpowiedzialnym za środowisko podejściu kolei CFL.

 

Centrum prefabrykacji Gilbert jest wieloletnim partnerem firmy ArcelorMittal w Luksemburgu. Od 125 lat centrum jest wyposażone w najbardziej wydajne narzędzia, dzięki którym może oferować swoim klientom szeroki zakres usług, od cięcia na wymiar po obróbkę powierzchniową i galwanizację. W Ehlerange, gdzie Gilbert ma swoją siedzibę od 15 lat, magazyn o powierzchni 12 000 m2 może pomieścić ponad 40 000 ton wyrobów stalowych.

Tekst:
ArcelorMittal Europe Communications
Zdjęcia:
ArcelorMittal

Buduj ze stali

realizacja estinet.pl

Zapisz się na nasz newsletter