Firma ArcelorMittal została uznana za światowego lidera w dziedzinie działań na rzecz klimatu

Firma ArcelorMittal po raz kolejny została doceniona przez organizację CDP za dobre osiągnięcia w zakresie przejrzystości korporacyjnej i działań w zakresie zmian klimatycznych. Firma z powodzeniem utrzymała swój wynik A w ocenie zmian klimatu przeprowadzonej przez CDP w 2020 roku. Stało się to drugi rok z rzędu, co plasuje ArcelorMittal w pierwszym kwartylu wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się hutnictwem, rafinacją i formowaniem metali oraz w 10% najlepszych w przemyśle stalowym.

 

Świadectwo wkładu w tworzenie dobrze prosperującej gospodarki

CDP to charytatywna organizacja non-profit, która prowadzi globalny system ujawniania informacji dla inwestorów, firm, władz miast, stanów i regionów. Każdego roku organizacja gromadzi tysiące firm, które publikują swoje dane klimatyczne za pośrednictwem platformy CDP. W ten sposób duch konkurencyjności biznesu, który ma na celu zwiększenie ambicji i pobudzenie działań korporacyjnych na rzecz klimatu, jest wykorzystywany do pozytywnych zmian.

Ocena A firmy ArcelorMittal jest świadectwem wysiłków i wkładu w tworzenie dobrze prosperującej gospodarki, która będzie służyła ludziom i planecie w długoterminowej perspektywie. Ocena ta wypada korzystnie w porównaniu z oceną D, która jest średnią światową dla przedsiębiorstw zajmujących się utnictwem, rafinacją i formowaniem metali, a zwłaszcza oceną C sektora stalowego. Wysiłki firmy ArcelorMittal są dodatkowo odzwierciedlone w ocenach A uzyskanych w zakresie: zarządzania, ujawniania szans i zagrożeń związanych z klimatem, strategii i planowania oraz inicjatyw w zakresie redukcji emisji.

Więcej  na temat zobowiązań ArcelorMittal do neutralizacji emisji dwutlenku węgla pod tym adresem: https://constructalia.arcelormittal.com/pl/aktualnosci/2021/firma-arcelormittal-zostala-uznana-za-swiatowego-lidera-w-dziedzinie-dziaan-na-rzecz-klimatu

Zdjęcia: ©ArcelorMittal

Buduj ze stali

realizacja estinet.pl

Zapisz się na nasz newsletter