Budynek Królewskiej Mennicy Holenderskiej zdobywa nagrodę Infosteel Steel Construction Award

Budynek Królewskiej Mennicy Holenderskiej (Royal Dutch Mint), znany jako Dutch Vault, w Houten w Holandii, zdobył nagrodę publiczności w konkursie Infosteel Steel Construction 2020. Spektakularna fasada tego kultowego budynku została wykonana z mieniącej stali Granite® Silky Shine firmy ArcelorMittal Europe – Flat Products.

 

Z zewnątrz budynek Królewskiej Mennicy Holenderskiej przypomina sejf, z niemal niewidocznymi otworami. Niepowtarzalny projekt został zainspirowa

ny relifem charakterystycznym dla monet euro, wybitych w Holandii. Ta złota okładzina elewacjna składa się z profilowanych, powlekanych blach stalowych (trójkątne profile Isis 55-120/7 wytwarzane przez ArcelorMittal Construction przy użyciu stali powlekanej Granite® Silky Shine Gold 50 µm z oferty ArcelorMittal Europe – Flat Products), które zostały umieszczone w różnych kierunkach, przy czym warstwy pionowa i pozioma łączą się, tworząc fasetowaną elewację. Fasada Granite® Silky Shine jest mocowana do betonowego budynku za pomocą podkonstrukcji wykonanej ze stali Magnelis®, pochodzącej również z oferty firmy ArcelorMittal Europe – Flat Products.

22 lutego 2021 roku stowarzyszenie Infosteel ogłosiło zwycięzców konkursu Konstrukcje Stalowe 2020. Odbywający się co roku konkurs trwa już 21 lat. Udział jest otwarty dla każdego nowego projektu lub renowacji, zbudowanego całkowicie lub częściowo ze stali, na terenie Belgii. Projekty spoza Belgii są kwalifikowalne pod warunkiem, że znaczna część projektu miała miejsce w Belgii, tak jak stało się to w przypadku holenderskiego skarbca.

Od lat, oprócz kategorii takich jak budynki niemieszkalne, mieszkalne i przemysłowe oraz specjalne elementy stalowe, częścią konkursu Konstrukcje Stalowe Infosteel jest również nagroda publiczności. Ponad 2700 osób oddało głos, wybierając holenderski skarbiec jako swój ulubiony budynek stalowy na rok 2020.

Więcej informacji na stronie Constructalia pod tym adresem.

Tekst:
ArcelorMittal
ArcelorMittal Luxembourg
Constructalia
Zdjęcia:
ArcelorMittal

Buduj ze stali

realizacja estinet.pl

Zapisz się na nasz newsletter