ArcelorMittal wprowadza stal Granite® HDXtreme dla ekstremalnie wymagających środowisk!

Firma ArcelorMittal Europe – Flat Products stworzyła nowy produkt przeznaczony do zasotoswania w ekstremalnych klimatach. Granite® HDXtreme to najnowsza wstępnie powlekana stal z serii stali powlekanej organicznie Granite® firmy ArcelorMittal. Granite® HDXtreme jest wyjątkowo piękny, odporny na korozję, trwały i może być stosowany zarówno w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Trójwarstwowy system powłok zapewnia wysoki poziom ochrony przed promieniowaniem UV i korozją. Dzięki temu firma ArcelorMittal może zagwarantować właściwości stali. Granite® HDXtreme jest dostępny w szerokiej palecie kolorów i trzech różnych wykończeniach, aby każdy projekt był wyjątkowy.

Trójwarstwowa powłoka

Siła Granite® HDXtreme wynika z trójwarstwowego systemu powłok, którego zakres waha się od 70 do 75 mikronów (µm) w zależności od wykończenia.

Każda warstwa pełni inną, ale integralną funkcję.

Warstwa podkładu odgrywa kluczową rolę w ochronie przed korozją, zapewniając szczelne przyleganie powłoki wierzchniej do podłoża stalowego. Do tego dochodzi poliuretanowy lakier bazowy zapewniający trwałość stali i nadający ostateczny kolor. Powłoka wykończona jest warstwą lakieru, który nadaje jej strukturę, zwiększa trwałość i wytrzymałość powierzchni oraz wzmacnia odporność Granite® HDXtreme na działanie warunków atmosferycznych UV.

Więcej informacji na ten temat w serwisie Constructalia pod adresem: https://constructalia.arcelormittal.com/pl/produkty/granite-hdxtreme

Tekst i zdjęcia:
Constructalia
ArcelorMittal

Buduj ze stali

realizacja estinet.pl

Zapisz się na nasz newsletter