Nowe deklaracje EPD dla konstrukcyjnych blach dachowych i płyt warstwowych ze stali „XCarb® recykling i zasoby odnawialne”

Konstrukcyjne blachy dachowe i płyty warstwowe PIR firmy ArcelorMittal Construction wykonane ze stali „XCarb® recykling i zasoby odnawialne” są teraz wspierane przez nowe deklaracje środowiskowe produktu (EPD). Zastosowanie stali XCarb® znacznie zmniejsza ślad węglowy w produkcji tych wyrobów.

Ta sama wydajność, lepszy zrównoważony rozwój

Nowe Deklaracje Środowiskowe Produktu wykazują, że emisja dwutlenku węgla w konstrukcyjnych blachach dachowych XCarb® o dużej rozpiętości jest zmniejszona nawet o 67% w porównaniu z profilami wykonanymi z konwencjonalnej stali, a gdy panele warstwowe PIR generują do 43% mniej dwutlenku węgla. Pomaga to zmniejszyć ślad węglowy budynków, poprawia oceny zrównoważonych budynków (takie jak BREEAM, LEED i DGNB) oraz zmniejsza pośrednie emisje klientów firmy w zakresie 3.

Stal „XCarb® recykling i zasoby odnawialne” wykorzystywana do produkcji konstrukcyjnych blach dachowych i płyt warstwowych PIR firmy ArcelorMittal jest wytwarzana w procesie EAF, z wykorzystaniem minimum 75% złomu i przy użyciu 100% odnawialnej energii elektrycznej. W ten sposób można zaoferować znacznie bardziej zrównoważony produkt budowlany, bez utraty jego jakości.

Pobierz nowe deklaracje EPD w serwisie Constructalia lub w Bibliotece EPD!

Tekst:
Constructalia
Zdjęcie:
ArcelorMittal

Buduj ze stali

realizacja estinet.pl

Zapisz się na nasz newsletter